Poniedziałek, 2017-09-25

Imieniny: Aureli, Kamila

"Cichy Bohater 2017" - edycja X

ROK 2016 – X JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU „CICHY BOHATER”

pod hasłem

"Patriotyzm współczesnego ucznia"

Szanowni Państwo,

w tym roku mija 10 lat wspólnej pracy przy konkursie „Cichy Bohater”, który za cel stawiał zainteresowanie dzieci i młodzieży ojczystą historią, tradycją, dziejami miasta i okolic. Było to jedno z wielu działań wychowawczo – dydaktycznych angażujących młode pokolenie do nauki postaw patriotycznych na przykładzie  bohaterstwa naszych przodków.

Wszyscy wiemy, że troska o ojczyznę to nie tylko dobra znajomość jej przeszłości, ale także kształtowanie dzisiejszej rzeczywistości i przyszłości. Julian Tuwim stwierdzał: „Ziemia ojców, dziadów i pradziadów należy zastąpić argumentem ziemia dzieci, wnuków i prawnuków”, dlatego w ostatniej, pożegnalnej edycji naszego konkursu „cichymi bohaterami” uczynimy współczesnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ich zadaniem będzie przedstawienie w trzech kategoriach (literackiej, plastycznej i multimedialnej) własnych przemyśleń i doświadczeń na temat wartości, jaką jest patriotyzm.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, ostatniej już edycji Cichego Bohatera.