Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

IV Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów

Dnia 31.03.2017 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się IV Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów, który został zorganizowany przez Gimnazjum Miejskie nr 1 i objęty Honorowym Patronatem przez Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim. Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników festiwalu ufundowali: Pan Tomasz Paudyna – Dyrektor Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim (nagrody rzeczowe oraz talony pieniężne dla laureatów festiwalu) oraz Rada Rodziców Gimnazjum Miejskiego nr 1 (drobne upominki,poczęstunek dla uczestników i opiekunów). Koordynatorem festiwalu była Pani Katarzyna Trojanek – nauczyciel języka francuskiego.

W imprezie wzięli udział laureaci eliminacji szkolnych z pięciu gimnazjów z naszego miasta tj. Gimnazjum Miejskiego nr 2 (Marta Król, Wiktoria Marks, Weronika Maślanka, Julia Bartnicka, Karena Paździoch, Szymon Bielecki – przygotowanie Pani Ilona Krupa), Gimnazjum Miejskiego nr 3 (Alicja Nazarczuk i Paweł Mazurek, Klaudia Janczak, Laura Walewska-Ogrodnik i Wiktoria Antolak – przygotowanie Pan Paweł Parchomenko), Salezjańskiego Gimnazjum im. Świętego Jana Bosko (Magdalena Nogańska, Julia Szeląg i Marta Szuba – przygotowanie Pani Joanna Müller i Pani Marta Rozbicka), Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej (Aleksandra Szczerbowska, Julia Jackiewicz – przygotowanie Pani Alicja Maciejewska i Pani Jowita Stusińska) oraz Gimnazjum Miejskiego nr 1 (Julia Krasuska, Julia Krusiewicz - przygotowanie Pani Katarzyna Trojanek i Pan Tomasz Zalewski, Julia Sulej – przygotowanie Pani Agnieszka Grabowska) – ogółem w finale wystąpiło 19 (dziewiętnastu) śpiewających po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku i rosyjsku oraz grający na różnorodnych instrumentach gimnazjalistów. Jury, w składzie którego zasiedli: Pani Ewa Żak (wicedyrektor ZSM nr 1) - przewodnicząca, Pani Eliza Bujalska (prezes Fundacji EBU), Pani Jolanta Rybińska – lektor jęz. ang. w SJO w Mińsku Mazowieckim, Pani Ewa Tkaczyk-Ośko – nauczyciel języka niemieckiego oraz lektor w SJO w Mińsku Mazowieckim, Pani Eliza Olejarczyk-Baran – nauczyciel języka hiszpańskiego i francuskiego oraz lektor w SJO w Mińsku Mazowieckim, miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali niebywale wysoki poziom i ogromny talent wokalny, przygotowani z ogromną starannością dzięki własnej pracy oraz wparciu nauczycieli-opiekunów.

I tak, decyzją jury IV Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów laureatką I miejsca została Julia Sulej uczennica klasy III Gimnazjum Miejskiego nr 1, która zachwyciła jury bezkonkurencyjnym wykonaniem w języku angielskim piosenki Judas Priest “Dreamer Deceiver”. Poziom zmagań konkursowych był tak wysoki, że jury postanowiło przyznać dwa drugie miejsca ex aequo. I tak, laureatami II miejsca zostali: Aleksandra Szczerbowska uczennica klasy III Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej, która ujęła jury swoim wykonaniem piosenki Sleeping at last “Every little thing she does is magic” oraz duet Alicja Nazarczuk i Paweł Mazurek z Gimnazjum Miejskiego nr 3 z piosenką Duet ft. Ryan Gosling, Emma Stone “City of stars”. Na III miejscu uplasowały się również ex aequo: Marta Szuba z Salezjańskiego Gimnazjum im. Świętego Jana Bosko, śpiewając po niemiecku Clueso Gewinner oraz Julia Krasuska, która urzekła jury wykonaniem piosenki w języku francuskim Louane “Jour 1”. Z uwagi na bardzo wyrównany poziom również w tym roku, jury postanowiło przyznać trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: reprezentująca Gimnazjum Miejskie nr 3 i śpiewająca po angielsku utwór Niny “Magical” Klaudia Janczak, Szymon Bielecki z Gimnazjum Miejskiego nr 2, który zaśpiewał piękną balladę Alsu „Viesna” po rosyjsku i Magdalena Nogańska z Salezjańskiego Gimnazjum im. Świętego Jana Bosko, śpiewając po angielsku piosenkę La la land “City of stars”.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom IV Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów oraz ich opiekunom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapraszając jednocześnie do wspólnej zabawy już za rok.