Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

III Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów

Dnia 18.03.2016 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się III Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów, który został zorganizowany przez Gimnazjum Miejskie nr 1 i objęty Honorowym Patronatem przez Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim. Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników festiwalu ufundowali: Pan Tomasz Paudyna – Dyrektor Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim (nagrody rzeczowe oraz talony pieniężne dla laureatów festiwalu) oraz Rada Rodziców Gimnazjum Miejskiego nr 1 (drobne upominki, talony pieniężne dla wyróżnionych). Koordynatorem festiwalu była Pani Katarzyna Trojanek – nauczyciel języka francuskiego.

W imprezie wzięli udział laureaci eliminacji szkolnych z czterech gimnazjów miejskich, tj. Gimnazjum Miejskiego nr 2 (Julia Rodzoch, Weronika Maślanka, Tola Staska, Karena Paździoch – przygotowanie Pani Marta Zbucka), Gimnazjum Miejskiego nr 3 (Karolina Brzozowska – przygotowanie Pan Paweł Parchomenko oraz Kacper Kuca i Klaudia Janczak – przygotowanie Pani Anna Sudakowska ), Salezjańskiego Gimnazjum im. Świętego Jana Bosko (Magdalena Nogańska, Aleksandra Rek, Natalia Wójcicka i Marta Szuba – przygotowanie Pani Jadwiga Wiktorowicz, Pani Karolina Kaczyńska oraz Pan Jakub Maguza) oraz Gimnazjum Miejskiego nr 1 (Ewelina Sadoch - przygotowanie Pani Katarzyna Trojanek, Julia Sulej – przygotowanie Pani Agnieszka Grabowska, Wiktoria Maciejewicz – przygotowanie Pani Katarzyna Błaszczak) – ogółem w finale wystąpiło 14 (czternastu) śpiewających i grający na różnorodnych instrumentach gimnazjalistów. Jury, w składzie którego zasiedli: Pani Ewa Żak (wicedyrektor ZSM nr 1) - przewodnicząca, Pani Eliza Bujalska (prezes Fundacji EBU) oraz trzy wolontariuszki z Fundacji EBU (z Francji, Włoch i Hiszpanii), miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali niebywale wysoki poziom i ogromny talent wokalny, przygotowani z ogromną starannością dzięki własnej pracy oraz wparciu nauczycieli-opiekunów.

I tak, decyzją jury III Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów laureatką I miejsca została Julia Rodzoch uczennica klasy II Gimnazjum Miejskiego nr 2, która zachwyciła jury bezkonkurencyjnym wykonaniem w języku francuskim piosenki Zaz „Je veux”. Laureatką II miejsca została Tola Staska uczennica klasy II Gimnazjum Miejskiego nr 2, która ujęła jury swoim wykonaniem piosenki Amy Winehouse “You know I’m not good”. Na III miejscu uplasowała się Aleksandra Rek z Salezjańskiego Gimnazjum im. Świętego Jana Bosko, śpiewając po angielsku znany przebój Vaya Con Dios “Ney na na”. Z uwagi na bardzo wyrównany poziom również w tym roku, jury postanowiło przyznać dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymali reprezentujący Gimnazjum Miejskie nr 3 i śpiewający po rosyjsku: Kacper Kuca oraz Klaudia Janczak.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom III Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów oraz ich opiekunom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapraszając jednocześnie do wspólnej zabawy już za rok.