Sobota, 2017-09-23

VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

VI POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA GIMNAZJALISTÓW

12 maja 2015 roku został podsumowany VI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW organizowany przez Gimnazjum Miejskie nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki. Zgodnie z tradycją chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło 22 szkoły gimnazjalne z powiatu mińskiego. Każda szkoła w etapie szkolnym wyłoniła 3 reprezentantów. Dnia 14 kwietnia 2015 w siedzibie GM1 odbyła się część pisemna, do której przystąpiło 65 gimnazjalistów. Do pracy w komisji zaproszono nauczycieli języka angielskiego z różnych gimnazjów. Wśród nich znaleźli się: p. Anna Pałdyna – przewodnicząca, p. Justyna Bartczak, p. Katarzyna Błaszczak, p. Magdalena Brewczyńska, p. Ewa Ogorzelska, p. Małgorzata Lipińska, p. Monika Milewska, p. Wanda Kamińska, p. Agnieszka Grabowska.

Komisja konkursowa wyłoniła 10 finalistów: Dawid Radłowski z GM2, Agata Szajkowska i Maciej Dawid z Gimnazjum Salezjańskiego, Julia Antosiewicz i Joanna Chabrowska z GiLO, Marta Mąka z GM1, Karolina Krzyżanowska z Gimnazjum w Dobrem, Natalia Kąca z Gimnazjum w Mrozach, Monika Kąkolewska i Celina Bojakowska z Gimnazjum w Halinowie. W części ustnej, która miała miejsce  12 maja, uczniowie mieli zaprezentować jeden z wylosowanych tematów oraz wykazać się umiejętnością swobodnej konwersacji. Komisja konkursowa po zsumowaniu wyników z obu części wyłoniła 5 laureatów:

1.      Dawid Radłowski z GM2 (pod opieką p. M. Zbuckiej / M. Brewczyńskiej)
2.
Marta Mąka z GM1 (pod opieką p. Anny Pałdyny)
3.
Joanna Chabrowska z GiLO (pod opieką p. Ewy Pogorzelskiej)
4.
Julia Antosiewicz z GiLO (pod opieką p. Jowity Stusińskiej)
5.
Celina Bojakowska Gimnazjum w Halinowie (pod opieką p. Krystyny Tulewicz).

Nagrody dla laureatów i finalistów ufundował Burmistrz Miasta pan Marcin Jakubowski.

Poziom zaprezentowany przez uczniów był wysoki i bardzo wyrównany. Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej przygodzie z językiem angielskim. Opiekunom i nauczycielom pracującym w komisji dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy w przyszłym roku.

Zagadnienia na etap ustny

2015-04-23

Drodzy Finaliści VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego,

część ustna odbędzie się 12 maja 2015 roku o godz. 9.00

w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Czytaj więcej o: Zagadnienia na etap ustny