Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

II Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów

Dnia 27 marca 2015 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się II Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów, który został zorganizowany przez Gimnazjum Miejskie nr 1 i objęty Honorowym Patronatem przez Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim. Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników festiwalu ufundowali: Pan Tomasz Paudyna – Dyrektor Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim oraz Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki. Koordynatorem festiwalu była pani Katarzyna Trojanek – nauczyciel języka francuskiego.

W imprezie wzięli udział laureaci eliminacji szkolnych ze wszystkich pięciu gimnazjów miejskich, tj. Gimnazjum Miejskiego nr 2 (Natalia Bobrzyk i Weronika Piętka - duet oraz Paulina Mogielska – przygotowanie pani Ilona Krupa), Gimnazjum Miejskiego nr 3 (Kacper Kuca – przygotowanie pani Anna Sudakowska), Gimnazjum Miejskiego im. Polskiej Macierzy Szkolnej (Aleksandra Szwajkowska i Karolina Świętochowska - duet oraz Aleksandra Szczerbowska - przygotowanie pan Daniel Gałązka), Salezjańskiego Gimnazjum im. Świętego Jana Bosko (Natalia Wójcicka, Aleksandra Rek oraz Angelika Kuć i Magdalena Nogańska - duet – przygotowanie pani Monika Pszkit i pan Jakub Maguza) oraz Gimnazjum Miejskiego nr 1 (Sara Kaczmarek, Natalia Nowak - przygotowanie pani Katarzyna Trojanek, Katarzyna Grzenda i Wiktoria Bakuła - duet, Julia Sulej – przygotowanie pani Agnieszka Grabowska, Weronika Rucińska, Wiktoria Maciejewicz i Maja Rychter - duet – przygotowanie pani Katarzyna Błaszczak). Ogółem w finale wystąpiło 19 śpiewających i grających na różnorodnych instrumentach gimnazjalistów. Jury, w składzie którego zasiedli: pan Mark Brannan (native speaker ze Studium Języków Obcych) – przewodniczący, pani Ewa Żak (wicedyrektor ZSM nr 1), pani Sylwia Piotrowska (lektor SJO) oraz pani Magdalena Pokora (lektor SJO), miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy, przygotowani z ogromną starannością dzięki własnej pracy oraz wsparciu nauczycieli - opiekunów, zaprezentowali niebywale wysoki poziom i ogromny talent wokalny.

Decyzją jury II Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów laureatką I miejsca została Paulina Mogielska - uczennica klasy II Gimnazjum Miejskiego nr 2, która zachwyciła jury bezkonkurencyjnym wykonaniem w języku angielskim piosenki Christiny Aguilery pt. “Something’s got a hold on me”. II miejsce wyśpiewał duet z GiLO - Aleksandra Szwajkowska i Karolina Świętochowska, uczennice klasy III, które wybrały piosenkę francuską Edith Piaf pt. „Milord”. Na III miejscu uplasował się kolejny duet - Natalia Bobrzyk i Weronika Piętka z Gimnazjum Miejskiego nr 2, które zaprezentowały utwór w języku angielskim pt. „Knockin’on heavens door” Gun’s N’Roses. Z uwagi na bardzo wyrównany poziom jury postanowiło przyznać również dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Aleksandra Rek (Salezjańskie Gimnazjum im. Świętego Jana Bosko) interpretująca utwór w języku francuskim „Dernière danse” Indili oraz Kacper Kuca (Gimnazjum Miejskie nr 3) śpiewający po rosyjsku „Nie smatri” Julii Sawiczewej.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom II Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej oraz ich opiekunom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapraszając jednocześnie do wspólnej zabawy w przyszłym roku!