Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

I Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów

Dnia 28.03.2014 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się I Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów, który został zorganizowany przez Gimnazjum Miejskie nr 1 i objęty Honorowym Patronatem przez Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim. Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników festiwalu ufundowali: Pan Tomasz Paudyna – Dyrektor Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, Rada Rodziców przy Gimnazjum Miejskim nr 1 oraz Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki. Koordynatorem festwalu była nauczycielka języka francuskiego w GM1 - pani Katarzyna Trojanek.

W imprezie wzięli udział laureaci eliminacji szkolnych ze wszystkich pięciu gimnazjów miejskich, tj. Gimnazjum Miejskiego nr 2 (Ligia Legenza, Żanna Zychowicz i Piotr Witkowski, Piotr Zyglarski i Jakub Michalczyk – przygotowanie Pani Edyta Wojdyga, Pani Magdalena Jakubowska), Gimnazjum Miejskiego nr 3 (Kacper Kuca – przygotowanie Pani Anna Sudakowska), Gimnazjum Miejskiego im. Polskiej Macierzy Szkolnej (Zuzanna Kuć, Aleksandra Szwajkowska, Karolina Świętochowska, Aleksandra Wieczorek i Anna Szczerbowska, Joanna Żak – przygotowanie Pani Jowita Stusińska, Pan Daniel Gałązka), Salezjańskiego Gimnazjum im. Świętego Jana Bosko (Agata Szajkowska – przygotowanie Pani Monika Senktas, Pani Jadwiga Wiktorowicz) oraz Gimnazjum Miejskiego nr 1 (Sara Górska i Marek Składowski, Tomasz Osica – przygotowanie Pani Katarzyna Trojanek, Sara Kaczmarek – przygotowanie Pani Anna Pałdyna, Elwira Kwiatkowska – przygotowanie Pani Agnieszka Grabowska, Weronika Rucińska – przygotowanie Pani Katarzyna Błaszczak) – ogółem do finałowego starcia na głosy przystąpiło dziewiętnastu śpiewających i grających na różnorodnych instrumentach gimnazjalistów. Jury, w składzie którego zasiedli: Pan Mark Brannan (native speaker ze Studium Języków Obcych) – przewodniczący, Pani Ewa Żak (wicedyrektor ZSM nr 1), Pani Sylwia Piotrowska (lektor SJO) oraz Pani Magdalena Pokora (lektor SJO), miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali niebywale wysoki poziom i ogromny talent wokalny, przygotowani z ogromną starannością dzięki własnej pracy oraz wparciu nauczycieli i rodziców.

Decyzją jury I Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów laureatem I miejsca został Tomasz Osica uczeń klasy III Gimnazjum Miejskiego nr 1, który w ujmujący sposób zinterpretował stary francuski szlagier Joe Dassin pt. „Et si tu n’existais pas”.

II miejsce wyśpiewała Aleksandra Szwajkowska uczennica klasy II GiLO, która również wybrała piosenkę francuską Amel Bent pt. „Ma philosophie”.

Na III miejscu uplasowali się Żanna Zychowicz i akompaniujący jej Piotr Witkowski z Gimnazjum Miejskiego nr 2, którzy zaprezentowali utwór w języku angielskim pt. „Gone with the wind” Noory Noor.

Z uwagi na bardzo wyrównany poziom, jury postanowiło przyznać również trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Piotr Zyglarski i akompaniujący mu na gitarze Jakub Michalczyk (Gimnazjum Miejskie nr 2), Karolina Świętochowska (GiLO)oraz Joanna Żak (GiLO). Specjalne wyróżnienie Dyrektora Studium Języków Obcych zdobyła Zuzanna Kuć z GiLO, która w sposób bardzo oryginalny zagrała na gitarze i zaśpiewała piosenkę w języku koreańskim grupy CN Blue pt. „Because I miss you”.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom I Miejskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej oraz ich opiekunom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapraszając jednocześnie do wspólnej zabawy w przyszłym roku!

Dziękujemy również za przybycie gościom, którzy swoją obecnością uświetnili naszą imprezę, Pani wicedyrektor Gimnazjum Miejskiego nr 2 Aleksandrze Wróbel, Panu Dyrektorowi Studium Języków Obcych Tomaszowi Paudynie oraz opiekunom i rodzicom, którzy wspierali wszystkich młodych artystów.