Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny
Jesteś tutaj: Start / "Gim-zetka"

"Gim-zetka"

kolo

„Gim-zetka" jest wydawana od początku istnienia naszego gimnazjum. Jego opiekunami były panie: Małgorzata Szczęsna, Iwona Drożdż, Magdalena Dąbrowa, Anna Muszalska, Diana Saryusz - Szarska i Hanna Wielgołaska. Redakcja pisemka zmienia się co roku. Jej główny trzon stanowią zazwyczaj uczniowie klas III.

Dotychczas wzięliśmy udział w pięciu konkursach dla redaktorów gazetek szkolnych,
w których zdobyliśmy:

prasówka

I miejsce w konkursie „Szkolna prasówka"
redakcji „Co słychać?" na najlepszą gazetkę szkolną
wśród szkół ponadpodstawowych,

laur

Laur IV Powiatowego Przeglądu Prasy Szkolnej
Łochowskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk „CD" oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Węgrowie,

II

II miejsce w konkursie powiatowym dla redaktorów gazetek szkolnych organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim,

I miejsce w kategorii gimnazja w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim "Młodzi dziennikarze Papieżowi" organizowanym w ramach obchodów XII Dnia Papieskiego.

Redaktorzy „Gim-zetki" przez cały rok szkolny biorą również udział w szkolnych konkursach: „Dziennikarz Roku" i „Artykuł Roku". Do tej pory nagrodzeni zostali:

rok szkolny 2009/2010
Rafał Maślankiewicz - Dziennikarz Roku
Aleksandra Kuć - Artykuł Roku

rok szkolny 2008/2009
Maciej Zwierz - Dziennikarz Roku
Kinga Sabak - Artykuł Roku

rok szkolny 2007/2008
Rafał Kowalczyk - Dziennikarz Roku
Daria Pacańska - Artykuł Roku

W ramach koła uczniowie uczestniczą także w zajęciach warsztatowych, wyjeżdżają na wycieczki, współpracują z lokalną prasą, organizują konferencje prasowe z uczniami mińskich szkół średnich, kręcą filmy o pracy redakcji szkolnej http://www.youtube.com/watch?v=j5hoU4yQN3k&feature=plcp, przygotowują prezentacje multimedialne na temat autorytetów dziennikarskich czy dziennikarskich form wypowiedzi.

Zapraszamy do współpracy!