Niedziela, 2017-11-19

V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

V POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA GIMNAZJALISTÓW

15 maja 2014 został podsumowany V POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW organizowanego przez GM1 w Mińsku Mazowieckim. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

Zgodnie z tradycją konkurs cieszył się dużą popularnością i  chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło 68 uczniów z 23 szkół gimnazjalnych z powiatu mińskiego.

Dnia 1 kwietnia 2014 w siedzibie GM1 odbyła się część pisemna, do której przystąpiło aż 65 gimnazjalistów. Do pracy w komisji pani dyrektor Iwona Drożdż zaprosiła nauczycieli języka angielskiego z różnych gimnazjów. Wśród nich znaleźli się: p. Anna Pałdyna – przewodnicząca, p. Justyna Bartczak, p. Katarzyna Błaszczak, p. Magdalena Brewczyńska, p. Ewa Ogorzelska, p. Małgorzata Kołak, p.Marta Samoder, p. Agnieszka Grabowska, p. Agnieszka Kurel, p. Katarzyna Łaziuk.

Komisja konkursowa wyłoniła 10 finalistów: Angelika Raciborska z GiLO, Paulina Staniszewska z Gimnazjum w Cegłowie, Kinga Bartnicka GM3, Bartosz Kościanek GiLO, Agata Kupiec z Gimnazjum w Jakubowie, Michał  Kaczmarski z GiLO, Parafiniuk Łukasz z GM2, Malwina Kot ZS w Siennicy, Adam Koszel Gimnazjum w Mrozach, Dawid Radłowski z GM2.

W części ustnej , która miała miejsce  15 maja uczniowie mieli zaprezentować jeden z wylosowanych tematów oraz wykazać się umiejętnością swobodnej konwersacji. Komisja konkursowa po zsumowaniu wyników z obu części wyłoniła 5 laureatów- Paulina Staniszewska, Angelika Raciborska, Kinga Bartnicka, Agata Kupiec, Bartosz Kościanek.

Poziom zaprezentowany przez uczniów był wysoki i bardzo wyrównany. Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z językiem angielskim. Opiekunom i nauczycielom pracującym w komisji dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy w przyszłym roku.

Zagadnienia na etap ustny V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

2014-04-11

Zapraszamy do zapoznania się z zagadnieniami na etap ustny V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

Czytaj więcej o: Zagadnienia na etap ustny V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego