Niedziela, 2017-11-19

IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

IV POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA GIMNAZJALISTÓW

9 maja 2013r. został podsumowany IV POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW organizowany przez Gimnazjum Miejskie nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Honorowy patronat nad konkursem objęli Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

Zgodnie z tradycją chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło 22 szkoły gimnazjalne z powiatu mińskiego. Każda placówka w etapie szkolnym wyłoniła 3 reprezentantów. Dnia 4 kwietnia 2013 w siedzibie GM1 odbyła się część pisemna, do której przystąpiło aż 65 gimnazjalistów. Do pracy w komisji zaproszono nauczycieli języka angielskiego z różnych gimnazjów. Wśród nich znaleźli się: p. Anna Pałdyna – przewodnicząca, p. Justyna Bartczak, p. Katarzyna Błaszczak, p. Magdalena Brewczyńska, p. Alicja Maciejewska, p. Karolina Woźniak, p. Marta Samoder, p. Wanda Kamińska.

Komisja konkursowa wyłoniła 13 finalistów: Barbara Frącz Publiczne Gimnazjum Mrozy, Angelika Przyborowska  GM2   Mińsk Mazowiecki, Anna Sałajczyk  GiLO Mińsk Mazowiecki, Paulina Staniszewska Publiczne Gimnazjum Cegłów, Konrad Sadowski Gimnazjum nr 1 Sulejówek, Agata Kupiec Zespół Szkół Jakubów, Izabela Niedziałkowska GiLO Mińsk Mazowiecki, Zuzanna Woźniewicz GM2 Mińsk Mazowiecki, Ewelina Załuska Gimnazjum nr1 Sulejówek, Łukasz Parafiniuk GM2 Mińsk Mazowiecki, Małgorzata Paska Zespół Szkół Stojadła, Jakub Pawłowski Salezjańskie Gimnazjum Mińsk Mazowiecki, Damian Szubiński GM1 Mińsk Mazowiecki.

W części ustnej, która miała miejsce 9 maja 2013r. uczniowie mieli zaprezentować jeden z wylosowanych tematów oraz wykazać się umiejętnością swobodnej konwersacji. W tej części najlepsi okazali się Anna Sałajczyk, Izabela Niedziałkowska, Paulina Staniszewska. Komisja konkursowa po zsumowaniu wyników z obu części wyłoniła 5 laureatów: Anna Sałajczyk, Barbara Frącz, Angelika Przyborowska, Paulina Staniszewska, Izabela Niedziałkowska. Poziom zaprezentowany przez uczniów był wysoki i bardzo wyrównany. Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej przygodzie z językiem angielskim. Opiekunom i nauczycielom pracującym w komisji dziękujemy za zaangażowanie.

Cele Konkursu:

• rozbudzanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowania nauką języka angielskiego,
  • doskonalenie kompetencji językowych uczniów,
  • zainteresowanie uczniów gimnazjum kulturą i historią krajów angielskiego obszaru językowego,
  • doskonalenie i wzbogacanie form pracy z uczniem uzdolnionym językowo,
  • promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i opiekunów.

Eliminacje konkursu:

a)      etap I - eliminacje szkolne