Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

"Cichy Bohater 2011" - edycja IV

ROK 2011 - IV EDYCJA KONKURSU„CICHY BOHATER”

pod hasłem „Nasi Rówieśnicy”

pod honorowym patronatem
Powiatowej Rady ds. Kombatantów w Mińsku Mazowieckim
oraz
 Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie "Karpatczycy"

Kolejna, IV edycja konkursu „Cichy Bohater” adresowana była do uczniów  szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Mińsk Mazowiecki.Zadaniem uczniów było odnalezienie i opisanie swoich rówieśników, którzy w latach 1939-1945 w różny sposób walczyli o wolną i  niepodległą Polskę. Bohaterami prac mogły być pojedyncze osoby, jak i grupy (np. klasa, drużyna harcerska), które w czasie II wojny  światowej nie miały więcej niż 17 lat.

Konkurs obejmował dwie dziedziny twórczości:literaturę (wywiad, reportaż, opowiadanie, wspomnienia) oraz film lub prezentację multimedialną. Jego uczestnicy mogli przygotować zadania konkursowe indywidualnie lub grupowo(maksymalnie 3 osoby).

Podstawowymi celami i założeniami projektu były: rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży historią własnego regionu, podkreślanie znaczenia wartości patriotycznych w życiu człowieka, motywacja dzieci i młodzieży do zainteresowania historią  okresu II wojny światowej, inspirowanie do twórczych poszukiwań oraz realizacja projektów edukacyjnych.

Jury w składzie:  Hanna Wielgołaska - nauczyciel polonista GM1, Joanna Czeluścińska – psycholog PPP, Magdalena Dąbrowa - nauczyciel polonista GM1, Bożena Polkowska - nauczyciel informatyk SP1, Artur Wróblewski - nauczyciel historii Zespołu Szkół w Siennicy, Michał Wasilewski - Przewodniczący Powiatowej Rady ds. Kombatantów oceniło: wartość merytoryczną, innowacyjność i oryginalność pomysłu, estetykę zgłoszonych prac.

WYNIKI KONKURSU

szkoła podstawowa - kategoria literatura

I miejsce - Natalia Safaryn  SP2

II miejsce - Kamila Koseska  SP2