Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Maz.
tel. 25 758 21 22

Statystyki

  • Odwiedziny: 1734250
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 215 dni

Kalendarium

Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

"Cichy Bohater 2009" - edycja II

 

 

ROK 2009 - II  EDYCJA KONKURSU„CICHY BOHATER”

Program „Patriotyzm Jutra”
– projekt „Pamiętamy…” dofinansowany ze środków
Muzeum Historii Polski

 

więcej informacji na ten temat w zakładce PROJEKTY

 

 

          Druga edycja konkursu miejskiego „Cichy bohater” została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski, a jej organizatorem był Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych prowadzonych przez nasze miasto. Jego tematem było zaprezentowanie sylwetek i wspomnień mieszkańców Mińska Mazowieckiego lub okolic oraz wydarzeń z okresu II wojny światowej mających miejsce na terenie powiatu.

          Cele i założenia konkursu to m.in.: rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży historią własnego regionu, podkreślenie znaczenia wartości patriotycznych w życiu człowieka oraz wspieranie twórczego rozwoju uczniów uzdolnionych literacko. Konkurs obejmował trzy kategorie: literaturę,  twórczość multimedialną oraz plastykę, a prace oceniane były w następujących grupach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej i gimnazja.

          W skład jury weszli: pani Małgorzata Szczęsna – nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 1 im. M.Kopernika oraz Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum, pani Agnieszka Kaczmarczyk – nauczyciel plastyki Szkoły Podstawowej nr 1 im. M.Kopernika,  pani Anna Muszalska – nauczyciel informatyki i techniki Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. Gen. W.Andersa, pani Małgorzata Tomkiewicz – nauczyciel plastyki Szkoły Podstawowej nr 6 im. Józefa Wybickiego, pan Marek Pałdyna – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Gimnazjum i Liceum in. Polskiej Macierzy Szkolnej, przedstawiciel ZHP oraz pani Magdalena Dąbrowa – nauczyciel języka polskiego Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. Gen. W.Andersa (przewodnicząca jury).

            Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Otrzymaliśmy wiele pomysłowych, oryginalnych i zaprezentowanych w dojrzałej formie prac, które stanowią wartościowy przekaz na temat II wojny światowej. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie się do wzięcia udziału w naszym konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU 

KATEGORIA LITERACKA

  

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASY I - III

 

WYRÓŻNIENIE
Kajetan Żelazowski 
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Anna Sadurska

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASY IV-VI

  

PRACE INDYWIDUALNE

 

I MIEJSCE
Piotr Romaszuk 
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pani Alina Kulma
oraz
Agnieszka Abramowska
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pani Alina Kulma

 

II MIEJSCE
Aleksandra Górna
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pani Alina Kulma
oraz
Rafał Wiącek
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pani Alina Kulma

 

III MIEJSCE
Aleksandra Zgódka
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego,
nauczyciel prowadzący: pani Jolanta Wilczewska
oraz
Barbara Hanulak
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pani Iwona Matejczyk

 

WYRÓŻNIENIE
Olga Olszewska
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pani Alina Kulma

 

WYRÓŻNIENIE

Michał Grajda
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pani Alina Kulma

 

 

GIMNAZJUM

 

PRACE INDYWIDUALNE

 

I MIEJSCE
Bartosz Dróżdż
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Hanna Wielgołaska

 

II MIEJSCE
Hubert Woźnica
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciele prowadzący: pani Hanna Wielgołaska i pani Anna Muszalska
oraz
Katarzyna Gruszkowska
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa

 

III MIEJSCE
Klaudia Dzienio
Gimnazjum Miejskie nr 3 im. Janusza Kusocińskiego, nauczyciel prowadzący: pani Grażyna Kałczewiak

 

WYRÓŻNIENIA
Anna Zwierz
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Hanna Wielgołaska,
Aneta Świętochowska
Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II, nauczyciel prowadzący: pani Ewa Borkowska
oraz
Sylwia Kowalczyk
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa 

 

PRACE GRUPOWE

 

I MIEJSCE
Magdalena Krupa i Katarzyna Rosochacka
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa

 

II MIEJSCE
Olga Jędrusińska i Anna Piotrkowicz
Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II, nauczyciel prowadzący: pani Ewa Borkowska

 

III MIEJSCE
Agata Baran i Marta Chojnacka
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa

  

KATEGORIA MULTIMEDIALNA 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASY IV-VI

 

PRACE INDYWIDUALNE

 

I MIEJSCE
Jakub Nogański
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pan Arkadiusz Pomierny

 

II MIEJSCE
Paweł Kropielnicki
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pan Arkadiusz Pomierny

 

III MIEJSCE
Magdalena Wójcik
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego, nauczyciel prowadzący: pani Jolanta Wilczewska

 

WYRÓŻNIENIE
Aleksandra Parol
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pan Arkadiusz Pomierny
oraz
Justyna Mroczek
Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciele prowadzący: pani Marzena Grudzińska i pani Małgorzata Domeradzka

  

PRACE GRUPOWE

 
I MIEJSCE
PRACA ZBIOROWA ze Szkoły Podstawowej nr 6, nauczyciele prowadzący: pani Marzena Grudzińska, pani Małgorzata Domeradzka i pani Olga Lipińska

 

II MIEJSCE
Michał Mendyki i Kamil Szostak
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pan Arkadiusz Pomierny

 

III MIEJSCE
Daniel Bogusz i Piotr Gajowniczek
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciel prowadzący: pan Arkadiusz Pomierny

 

 

GIMNAZJUM

 

PRACE INDYWIDUALNE

 

I MIEJSCE
Michał Bartnicki
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa

 

II MIEJSCE
Łukasz Kwiatkowski
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa

 

III MIEJSCE
Martyna Sieciarz
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa

  

PRACE GRUPOWE

 

I MIEJSCE
Natalia Kusiuńska i Iga Pszczółkowska
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Hanna Wielgołaska

 

II MIEJSCE
Jakub Jasiński, Sebastian Wróblewski i MateuszZawadka
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa

 

III MIEJSCE
Marta Celej i Eliza Młoduchowska
Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. W.Andersa, nauczyciel prowadzący: pani Magdalena Dąbrowa

 

 

KATEGORIA PLASTYCZNA

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASY I-III

 

 

PRACE INDYWIDUALNE

 

WYRÓŻNIENIE
Monika Melańczuk
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Anna Sadurska

  

PRACE GRUPOWE

 

WYRÓŻNIENIE
Bartłomiej Piotrowski i Patryk Gawicki
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Anna Sadurska

 

WYRÓŻNIENIE
Matuesz Rychlik, Karol Góski i Karol Kacpra
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Anna Sadurska

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASY IV-VI

 

 

PRACE INDYWIDUALNE

 

I MIEJSCE
Hubert Oganiesian
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Agnieszka Kaczmarczyk
oraz
Dominik Kotara
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego, nauczyciel prowadzący: pani Jolanta Wilczewska

 

II MIEJSCE
Anna Michalska
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Agnieszka Kaczmarczyk
oraz
Olgierd Badurek
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego, nauczyciel prowadzący: pani Jolanta Wilczewska

 

III MIEJSCE
Paulina Komorowska
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Agnieszka Kaczmarczyk
oraz
Weronika Krzyżanowska
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Agnieszka Kaczmarczyk

 

WYRÓŻNIENIE
Zuzanna Król
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego, nauczyciel prowadzący: pani Jolanta Wilczewska,
Krzysztof Brąblik
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Agnieszka Kaczmarczyk
oraz
Dominika Pałdyna
Szkoła Podstawowa nr 1 im. M.Kopernika, nauczyciel prowadzący: pani Agnieszka Kaczmarczyk

 

 

PRACE GRUPOWE

 

I MIEJSCE
Daniel Bogusz i Piotr Gajowniczek
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciele prowadzący: pan Arkadiusz Pomierny i pan Konrad Abramowski

 

II MIEJSCE
Michał Mendyk i Kamil Szostak
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, nauczyciele prowadzący: pan Arkadiusz Pomierny i pan Konrad Abramowski

 

 

GIMNAZJUM

 

WYRÓŻNIENIE
Żaneta Kosowska
Gimnazjum Miejskie nr 3 im. Janusza Kusocińskiego, opiekun: pani Barbara Szmidt i pani Agnieszka Szostak