Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Maz.
tel. 25 758 21 22

Statystyki

  • Odwiedziny: 1734457
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 215 dni

Kalendarium

Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

"Cichy Bohater 2008" - edycja I

 

  

ROK 2008 - I  EDYCJA KONKURSU„CICHY BOHATER”

  

 

          I edycja konkursu „Cichy Bohater” odbyła się w roku 2008. Jej tematem było zaprezentowanie sylwetek mieszkańców naszego miasta lub okolic i ich przeżyć z okresu II wojny światowej. Konkurs miały zasięg miejski i adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu Mińska Mazowieckiego.

           Uczestnicy konkursu mogli przygotować prace zespołowo lub indywidualnie, a zmagania obejmowały dwie dziedziny twórczości: literaturę i film lub prezentację multimedialną.

          Oceniane były: wartość merytoryczna, innowacyjność i oryginalność pomysłu, estetyka pracy.

          Celami i założeniami konkursu były:

  • motywacja do zainteresowania się historią regionu,
  • przybliżenie sylwetek mieszkańców powiatu mińskiego związanych z walkami o wolność Polski,
  • podkreślenie znaczenia wartości patriotycznych w życiu człowieka,
  • wspieranie twórczego rozwoju uczniów uzdolnionych literacko,
  • integracja uczniów z placówek oświatowych Mińska Mazowieckiego. 

          W skład jury weszli: pani Agnieszka Wodzińska – nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 1 im. M.Kopernika, pan Marek Pałdyna – nauczyciel historii Gimnazjum Miejskiego nr 1, Gimnazjum i Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej oraz przedstawiciel ZHP, pani Magdalena Dąbrowa – nauczyciel języka polskiego Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. Gen. Władysława Andersa, przewodnicząca jury.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU

  

CZĘŚĆ LITERACKA

 

kategoria indywidualna

  

I MIEJSCE – Martyna Ciechańska - uczennica klas 1a - wywiad z babcią
– panią Heleną Wawryniuk

 

II MIEJSCE – Nina Rżysko - uczennica klasy 3d - wywiad z dziadkiem
– panem Władysławem Piaseckim 
oraz Hubert Woźnica - uczeń klasy 2b – wywiad z babcią - panią Zofią Woźnicą

  

III MIEJSCE – Daria Pacańska – uczennica klasy 3c
– wywiad z kapitanem Jakubem Hryniewickim 
oraz Olga Wielgołaska – uczennica klasy 2b - wywiad z kapitanem Jakubem Hryniewickim

 

WYRÓŻNIENIE – Robert Augustyniak – uczeń klasy 1d – za opowiadanie pt. „Nocny zrzut”,
w którym autor przedstawił sylwetkę pana Czesława Sienkowskiego, „Czechara”


 

kategoria grupowa

 

WYRÓŻNIENIE – Mateusz Malka i Adrian Wardzyński – uczniowie klasy 1c
– prezentacja sylwetki dziadka Mateusza – pana Leona Gładysza

  

 

CZĘŚĆ MULTIMEDIALNA

 

kategoria indywidualna

 

I MIEJSCE - Martyna Sieciarz – uczennica klasy 1c - multimedialna prezentacja sylwetki babci
- pani Jadwigi Sieciarz  
oraz Łukasz Kwiatkowski – uczeń klasy 1c – filmowa prezentacja sylwetki siostry prababci
- pani Władysławy Szafrańskiej

  

kategoria grupowa

 

I MIEJSCE - Mateusz Cudny i Damian Dubiński - uczniowie klasy 2b
– multimedialna prezentacja sylwetek babć: Stanisławy Król i Haliny Skrzyńskiej.