Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

"Cichy Bohater 2013" - edycja VI

ROK 2013 - VI  EDYCJA KONKURSU„CICHY BOHATER”

pod hasłem „Rodzinna lekcja historii”

pod honorowym patronatem
Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych,
Pana Jana Stanisława Ciechanowskiego

oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki,
Pana Marcina Tomasza Jakubowskiego

Patronat medialny – Pan Dariusz Mól, Redaktor Naczelny Tygodnika „Strefa Mińsk”

Dzisiejsze spotkania na lekcjach historii i języka polskiego powinny być dla uczniów intelektualną przygodą. Tymczasem, czytając współczesne podręczniki, często odnosi się wrażenie, że ich autorzy, zupełnie nie licząc się z faktem istnienia historii zdobytej samodzielnie, nie odwołują się do niej w celu zainteresowania młodzieży omawianymi problemami, ale jedynie przekazują bogatą wiedzę. Taka sytuacja sprzyja kształtowaniu postaw pasywnych, a nawet obojętnych, niestety  dziś tak często spotykanych. Jeśli więc chcemy kształtować postawy aktywne, musimy budować społeczeństwo obywatelskie, musimy uświadomić młodym Polakom, że bohaterami współczesnych czasów są oni sami i ich najbliżsi. Do nich więc skierowaliśmy tegoroczną edycję konkursu „Cichy Bohater”. Oni byli w tym roku Cichymi Bohaterami, bo do nich należy przyszłość i od nich zależy pamięć o przeszłości.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej lub opisanie w formie opowiadania, listu lub kartki z pamiętnika „Rodzinnej lekcji historii”, podczas której młodzi ludzie dowiedzieli  się od rodziców, dziadków czy  innych osób faktów związanych z naszą Ojczyzną okresu II wojny światowej, jak również bezpośrednio z  tym czasem związanych. To wydarzenie lub ten dzień były dla nich szczególnie  ważne, niezapomniane. Zainspirowały do dalszych zainteresowań przeszłością.

W 6. edycji konkursu „Cichy Bohater” wzięło udział ponad 60 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 46 ze wszystkich mińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W przygotowanie podopiecznych zaangażowało się 18 nauczycieli, ale także rodzice.

W skład jury weszły panie: Iwona Dróżdż - wicedyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1, nauczyciel polonista, Agnieszka Wodzińska - nauczyciel bibliotekarz, Bożena Polkowska - nauczyciel bibliotekarz i Hanna Wielgołaska - nauczyciel polonista, przewodnicząca jury.

WYNIKI KONKURSU

szkoła podstawowa
kategoria literacka

I miejsce Zuzanna Radomska
Szkoła Podstawowa nr 2, nauczyciel - pani Iwona Matejczuk

II miejsce  Krzysztof Peck
Salezjańska Szkoła Podstawowa,  nauczyciel - pani Karolina Kaczyńska

III miejsce Alicja Betlej
Szkoła Podstawowa nr 2, nauczyciel - paniAlina Kulma

kategoria multimedialna

I miejsce Łucja Czyż
Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciele - panie Małgorzata Domeradzka i Greta Baltaziuk -Gałązka

II miejsce Oskar Sułek
Szkoła Podstawowa nr 2, nauczyciel - panArkadiusz Pomierny

III miejsce Patrycja Słodownik
Szkoła Podstawowa nr 2,  nauczyciel - pan Arkadiusz Pomierny

wyróżnienie Jagoda Klimek
Szkoła Podstawowa nr 5, nauczyciel - pani Jolanta Wilczewska

gimnazjum
kategoria literacka

I miejsce Natalia Wysocka
Gimnazjum Miejskie nr 2, nauczyciel - pani Lilla Kłos

II miejsce Natalia Majewska
Gimnazjum Miejskie nr 3, nauczyciel - paniGrażyna Kałczewiak

III miejsce Oliwia Lulko

wyróżnienia Marta Górnik, Paweł Matzanke, Sebastian Chłopik, Łukasz Goc,
Kamil Kielak, Adrianna Zielińska, Jakub Woźnica
Gimnazjum Miejskie nr 1, nauczyciele - panie Magdalena Dąbrowa, Iwona Dróżdż i Hanna Wielgołaska

kategoria multimedialna

I miejsce Kaja Linosz
Gimnazjum Miejskie nr 1, nauczyciel - pani Magdalena Dąbrowa

II miejsce Agata Kolasińska
Gimnazjum Miejskie nr 2, nauczyciel - pani Lilla Kłos

III miejsce Maja Kostrzewska
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcąceim. Polskiej Macierzy Szkolnej, nauczyciel - pani Małgorzata Kiełczykowska.

Pozostali uczestnicy tegorocznej edycji konkursu

szkoła podstawowa

Iga Pawlak, Paweł Kołodzik, Wiktoria Wiśniewska, Jakub Barwiński, Krzysztof Kaczmarek, Adrianna Mazurek, Mikołaj Kuca, Maria Kuca, Konrad Konca, Piotr Łuszczyk, Błażej Piwowar, Sylwia Stupnicka, Alena Bartnicka i Karolina Lucka,

gimnazjum

Martyna Sulejczyk, Mateusz Wójcicki, Wiktoria Pereyma, Michał Malka, Adrian Abelski, Jakub Woźnica, Patrycja Klimkowska, Kamila Koseska, Michał Kulma, Aleksandra  Rewczuk, Mateusz Trojanowski, Jakub Okrzeja i Jakub Szmitd.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną umieszczone na stronie internetowej naszego gimnazjum i opublikowane w tygodniku „Strefa Mińsk”.

GRATULUJEMY!