Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Maz.
tel. 25 758 21 22

Statystyki

  • Odwiedziny: 2119253
  • Do końca roku: 133 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-08-20

Imieniny: Bernarda, Sabiny

Szkoła pełna talentów

 

               Gimnazjum Miejskie nr 1 im. Gen. Władysława Andersa jako pierwsza szkoła w powiecie mińskim i jedna z 52 w województwie mazowieckim, uzyskało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. W poniedziałek 21 marca 2011 roku z udziałem przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Warszawie i władz lokalnych naszego miasta odsłonięto specjalną tablicę.

 

   

            Szkoły, które wspierają uczniów w rozwijaniu ich zdolności i rozbudzaniu zainteresowań i pasji, a przy tym mają pozytywne i przyjazne podejście do młodzieży, mogą w roku szkolnym 2010/2011 ubiegać się o tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Ma to związek z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów.

            Jako pierwsze w powiecie mińskim po taki tytuł sięgnęło Gimnazjum Miejskie nr 1. Fakt umieszczenia GM 1 na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów znajdującej się na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl upamiętniono specjalną tablicą przekazaną wraz z listem gratulacyjnym przez Ministra Edukacji - Katarzynę Hall. Symbolicznego odsłonięcia tablicy Szkoły Odkrywców Talentów dokonali: Mazowiecki Wicekurator Oświaty - pan Mariusz Dobijański, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki - pan Marcin Jakubowski oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Ewelina Niedziałek.

            Aby uzyskać tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, trzeba spełnić szereg warunków. Gimnazjum Miejskie nr 1 zostało docenione przede wszystkim za wdrażane od lat innowacje pedagogiczne oraz za bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, podczas których gimnazjaliści mają okazję rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Kluczem do tytułu Szkoły Odkrywców Talentów są także sukcesy uczniów w różnych olimpiadach, konkursach, przeglądach, turniejach i zawodach organizowanych w szkole, ale również przez placówki i instytucje wspierające oświatę.

            Gimnazjum Miejskie nr 1 to szkoła, która nie boi się nowych wyzwań. Kadra pedagogiczna wie, że zadaniem współczesnej szkoły jest wspieranie uzdolnionej młodzieży i pomaganie w odkrywaniu własnych talentów. Nauczanie w szkole XXI wieku to nie tylko zawód - to też pasja.

            Dzień Talentów zorganizowany 21 marca w naszym gimnazjum stał się  doskonałą okazją do wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi szkołami, a także satysfakcją z pomocy uczniom w osiąganiu przez nich sukcesów na własną miarę.

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie