Wtorek, 2017-12-12

Imieniny: Ady, Aleksandra

Akcja „Książka na receptę”

12 maja biblioteka gimnazjum zamieniła się w Poradnię Zdrowia Czytelniczego. Uczniowie mogli podczas długich przerw zarejestrować się i przyjść do naszej poradni, aby zbadać swoje czytelnictwo oraz otrzymać fachową pomoc.

Zainteresowanie było tak duże, że nie obyło się bez kolejek w poczekalni. Samo badanie przebiegało bezboleśnie i polegało na poprawnym przeczytaniu krótkiego tekstu, w którym złośliwy chochlik poprzekręcał trochę wyrazy oraz  odpowiedzeniu na pytania z testów diagnostycznych. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu wystawiano receptę z propozycjami tytułów książek dopasowanych do indywidualnych potrzeb i zainteresowań pacjenta – czytelnika. Na zakończenie odbyło się losowanie - posłużyły do tego numerki przydzielane każdemu uczniowi w rejestracji. Nagrody książkowe trafiły do: Katarzyny Kurek z kl. Ic, Sity Turalskiej z kl. IIc i Jakuba Krzyżanowskiego z kl. II b.

Akcję przeprowadziły uczennice z koła czytelniczego „Bookszpanerki” pod opieką p. Justyny Kulmy w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Weronika Pietrzak i Kamila Księżopolska z kl. IIId – p. doktor

Weronika Płoszaj i Maja Ostrowska z kl. IIId – pracownice rejestracji

Julia Gałązka i Martyna Nieprzecka z kl. IIIc – marketing, roznoszenie ulotek informacyjnych