Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Maz.
tel. 25 758 21 22

Statystyki

  • Odwiedziny: 2119285
  • Do końca roku: 133 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-08-20

Imieniny: Bernarda, Sabiny

„Życie jest krótkie, niech będzie słodkie” – 2d z wizytą w teatrze

          Miłośnicy teatru z klasy 2d wybrali się 6 kwietnia 2017 r. do Teatru Palladium w Warszawie, gdzie wystawiono spektakl „Skąpiec” na podstawie sztuki Moliera. Grupą opiekowały się: p. Justyna Bartczak i p. Hanna Wielgołaska. Przedstawienie przygotowane przez aktorów Teatru Sceny Polskiej z Czeskiego Cieszyna (premiera miała miejsce w lutym 2017 r.), reprezentowanych przez Krakowską Agencję Artystyczną, dało możliwość porównania adaptacji z tekstem sztuki barokowej.

 

 

               Świetna komedia z ponadczasowym przesłaniem o ludzkiej chciwości, podejrzliwości, nieliczeniem się z najbliższymi, ich uczuciami i losem została  nagrodzona przez publiczność gromkimi brawami. Jak zwykle zwyciężyła miłość a odrażający, stary skąpiec - Harpagon  odzyskał „ukradzione” pieniądze. Obrotowa scena umożliwia częstą zmianę miejsca akcji, a piękne kostiumy z epoki wraz ze stylowymi perukami, pokazały dawny, molierowską sztukę w charakterystycznej konwencji komedii dell'arte. Dzięki zabawie i sytuacyjnym gagom mieliśmy wrażenie, że to co oglądamy, dzieje się dziś, a nie .

          Uczniowie GM1 i klasy 2d z pewnością skorzystają z kolejnych zaproszeń Agencji KAART i Tesinskego Divadla, które umiejętnie zachęcają młodego widza do wizyty w teatrze.

 

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie