• Odwiedziny: 2070112

Sobota, 2018-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

Pamięci Szymborskiej

1. lutego minęło pięć lat od śmierci Wisławy Szymborskiej. Aby uczcić pamięć noblistki, uczniowie klasy 1a na zajęciach języka polskiego zapoznali się z twórczością poetki, wybrali najładniejsze według nich wiersze, a następnie zilustrowali ich fragmenty w formie wyklejanek.

Właśnie z pełnych surrealistycznego poczucia humoru i trafnych point wyklejanek słynęła, oczywiście oprócz niezwykłych wierszy, Wisława Szymborska. Tworzenie kolaży, czy też jak sama nazywała je noblistka - „wyklejanek”, było jednym z jej ulubionych zajęć. Przygotowywała je z ogromną starannością i dbałością o najmniejszy szczegół i wysyłała przyjaciołom jak kartki z życzeniami.

Udało się stworzyć prace zaskakujące pomysłowością i pięknie wykonane. Ale najważniejszy wydaje się fakt, że młodzi ludzie lepiej poznali twórczość tej niezwykłej poetki.