Środa, 2018-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Francuskojęzycznych

23 maja odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Francuskojęzycznych. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka języka francuskiego - pani Agnieszka Kubicka.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży, a udział w nim wzięły 54 osoby. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat Francji i w mniejszym stopniu na temat krajów francuskojęzycznych. Tematyka konkursu obejmowała znajomość ogólnej wiedzy o Francji, podział administracyjny, historię, sztukę, geografię, walory turystyczne, święta, tradycje, kuchnię, film, literaturę, sztukę, sport.

Cele konkursu :

• popularyzacja wiedzy o Francji i krajach francuskojęzycznych,

• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych  uczniów,

• zachęcanie uczniów do nauki języka francuskiego.

WYNIKI KONKURSU

1 miejsce - Natalia Woźnica 3e (82 p.)

2 miejsce - Wojciech Kałuski 3b (64 p.)

3 miejsce (ex aequo) - Wiktoria Bielicka i Weronika Bielicka 3c (62,5 p.)

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie wymagającym ogromnej wiedzy z różnych dziedzin.