• Odwiedziny: 2066041

Wtorek, 2018-06-19

Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wizyta w Ambasadzie Francji

Zakończeniem i podsumowaniem działań w ramach projektu edukacyjnego z języka francuskiego „La Francophonie” był wyjazd do Warszawy w dniu 21 maja 2016 roku. Uczennice klasy II d - Aleksandra Rosołowska, Maja Ostrowska i Weronika Pietrzak wraz z opiekunem projektu panią Agnieszką Kubicką, nauczycielką języka francuskiego, odwiedziły Ambasadę Francji w Warszawie.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda dzień dyplomaty i praca w ambasadzie? O tym na własnej skórze mogły przekonać się uczennice naszej szkoły. Okazją do wyjazdu był „Dzień Otwarty” zorganizowany już po raz drugi przez Ambasadę Francji. Pierwszym punktem wizyty było zwiedzanie rezydencji Ambasadora. Przechodząc przez kolejne sale, można było zobaczyć miejsca, w których Pan Ambasador przyjmuje osobistości z całego świata czy udziela wywiadów telewizyjnych. Zobaczyliśmy stół przygotowany na oficjalne przyjęcie, jak również wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat protokołu dyplomatycznego. Zapoznaliśmy się z codzienną działalnością misji dyplomatycznej, poznaliśmy strukturę organizacyjną ambasady.

Udało się nam zrobić pamiątkowe zdjęcie z Panem Ambasadorem Pierr’em Buhlerem, który zamienił z nami kilka słów.

Poza tym dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o francuskich pasjach, sławnych ludziach i tradycjach. Rozmawialiśmy o ważnych osobach sprawujących władzę we Francji, o historii i kulturze tego pięknego kraju. Skosztowaliśmy słynne croissanty, czyli chrupiące rogaliki z ciasta francuskiego.

Wyjazd okazał się doskonałą okazją do poznania funkcjonowania ambasady oraz pracy codziennej dyplomatów, jak również zgłębienia relacji polsko-francuskich.