• Odwiedziny: 2070730

Sobota, 2018-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

II Noc Biologów

6 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum Miejskim nr 1 odbyła się II Noc Biologów zorganizowana w ramach dnia otwartego dla szóstoklasistów.

Noc biologów to zajęcia w formie warsztatów i zajęć laboratoryjnych, których głównym celem jest upowszechnianie wiedzy biologicznej oraz wskazywanie możliwości wykorzystania tej wiedzy w życiu codziennym.

Tegoroczna edycja wzbogacona była o wystawę żywych okazów hodowanych przez naszych gimnazjalistów. Wystawa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nasi goście mieli okazję spotkać się oko w oku z ptasznikiem olbrzymim, gekonem, modliszką, patyczakiem, karaczanami, pluskwiakami, wijami oraz rybkami akwariowymi.

Przybyli goście mogli własnoręcznie wyizolować DNA z własnej śliny i wykonać naszyjnik z wcześniej wyizolowanego DNA, odczytać niewidzialne pismo, wykonać musujące kule do kąpieli, przygotować preparaty mikroskopowe z liścia moczarki kanadyjskiej, liścia cebuli lub innego wybranego owocu, poczuć się jak chirurg, składając model torsu człowieka.

Na wszystkich uczestników czekało nie lada wyzwanie, które polegało na zebraniu 4 naklejek. O każdą naklejkę trzeba było trochę powalczyć, biorąc udział w doświadczeniach, pokazach lub odpowiadając na pytania przygotowane przez nauczycieli biologii, chemii, fizyki i geografii. Uczniowie, którym udało się zebrać wszystkie naklejki, wzięli udział w losowaniu nagród. Na pozostałych uczestników czekała słodka niespodzianka.

Bardzo dziękujemy Oli Rosołowskiej, Jankowi Kudlakowi, Natalii Kulewskiej, Mateuszowi Kosakowskiemu, Weronice Bielickiej, Wiktorii Bielickiej, Oliwi Godlewskiej, Ani Nowickiej, Oli Abramowskiej, Agacie Korzeń, Wiktorii Maciejewicz i Ani Bednarczyk za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu tegorocznej edycji!