Środa, 2018-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Tydzień Międzykulturowy – II edycja

W bieżącym roku szkolnym miała miejsce już druga edycja Tygodnia  Międzykulturowego, jednego z cyklu zajęć promujących naukę języków obcych w naszym gimnazjum, a zorganizowanego we współpracy z Fundacją EBU.

W dniach 11, 15 i 16 grudnia 2015 roku odbyły się warsztaty językowo-kulturowe prowadzone przez zagranicznych wolontariuszy z Włoch, Francji i Hiszpanii. Dzień Włoski (11.12.2015) i Dzień Hiszpański (16.12.2015) prowadzone były w języku angielskim oraz w języku francuskim Dzień Francuski (15.12.2015). Odbyło się szereg spotkań dla uczniów klas I-III gimnazjum, w ramach których brali oni udział w różnorodnych zajęciach promujących kulturę i tradycje danego kraju (m.in. związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i obchodami Nowego Roku) oraz mieli okazję doskonalić znajomość języków obcych uczestnicząc w konwersacjach, quizach i prezentacjach prowadzonych zarówno w czasie zajęć lekcyjnych, jak i przerw. Warsztaty wpłynęły bardzo pozytywnie na zwiększenie motywacji do nauki języków oraz kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.