• Odwiedziny: 2066045

Imieniny: Gerwazego, Protazego

"EuroWeek - Szkoła Liderów 2013" w Długopolu Zdrój

English First

W dniach 10 - 14 września 32 uczniów Gimnazjum Miejskiego nr 1 z klas realizujących innowację z języka angielskiego przebywało na obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”, który jest specjalnym programem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Wyjazd zorganizowała p. Anna Pałdyna - nauczycielka języka angielskiego, którą wsparły p. Magdalena Dąbrowa oraz p. Diana Saryusz-Szarska. Młodzież została zakwaterowana w Ośrodku Wczasowym „Aleksander” w Długopolu Zdrój. I choć sceneria Kotliny Kłodzkiej jest przepiękna, to nasz pobyt zdominował język angielski, co sprawiło przyjemność i satysfakcję nie tylko organizatorce obozu, ale przede wszystkim jego uczestnikom.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodych ludzi. W trakcie trwania obozu wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego oraz międzynarodowych wymian młodzieży, a co najcenniejsze – mieli możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim.

Uczniowie GM1 aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Oprócz wymiernych korzyści, takich jak komunikacja z młodzieżą z innych krajów w języku angielskim, poznanie kultury, historii i geografii różnych państw świata, z których przybyli prowadzący zajęcia, gimnazjaliści z Andersa przeżyli niezapomnianą przygodę, zdobyli cenne doświadczenia, nawiązali nowe znajomości, a nawet zaprzyjaźnili się z dużą grupą wolontariuszy. To właśnie ci młodzi ludzie z innych krajów, a przede wszystkim Emir Karataş - koordynator, byli dobrymi duszami tego wyjazdu. Korzystali z różnych metod i form pracy, zaproponowali uczniom realizację wielu bardzo ciekawych zadań, prowadzili z pasją zajęcia i warsztaty, ale także spędzali z nimi każdą wolną chwilę. Na zakończenie, podczas uroczystego pożegnania, wręczyli każdemu uczestnikowi obozu Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”.

Nasza młodzież wyjechała z Długopola ze łzami wzruszenia oraz chęcią ponownego przyjazdu, a pani kierownik wycieczki - z poczuciem osiągniętego celu. Przez te kilka dni to język angielski był najważniejszy, co przynosi już widoczne efekty na lekcjach. Uczniowie wykazują większe zainteresowanie nauką, chętnie prowadzą konwersacje w języku angielskim i czekają z niecierpliwością na obiecany przyjazd jednego z wolontariuszy.