Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

„Oddaj książkę – stwórz bibliotekę w szpitalu dziecięcym”

W dniach od 8 - 18.05.2017 roku uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Oddaj Książkę – stwórz bibliotekę w szpitalu dziecięcym” organizowanej przez zaczytani.org.

Akcję przeprowadzili uczniowie klasy IIID: Aleksandra Gańko, Patryk Skłodowski, Kacper Miszkurka, Piotr Krzyżanowski oraz Przemek Komorowski. Opiekunem akcji została nasza polonistka p. J. Kulma.

W ciągu 10 dni zebraliśmy ponad 350 książek. Większość z nich została dostarczona przez uczniów szkoły podstawowej.

Mamy nadzieję, że książki przyniesione przez uczniów naszej szkoły wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci i sprawią, że pobyt w szpitalu okaże się przyjemniejszy.