Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Maz.
tel. 25 758 21 22

Statystyki

  • Odwiedziny: 2119262
  • Do końca roku: 133 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-08-20

Imieniny: Bernarda, Sabiny

Jeden dzień z 8. Warszawskich Targów Książki

             19 maja w piękny, słoneczny piątkowy poranek uczniowie klasy Ic i IIIc oraz przedstawicielki koła czytelniczego „Bookszpanerki” wybrały się w pasjonującą podróż pociągiem do Warszawy. Naszym celem był PGE Narodowy, na którym odbywały się Warszawskie Targi Książki. Gościem honorowym tegorocznej 8. edycji targów były Niemcy.

           Planując naszą wycieczkę, zapoznaliśmy się z programem imprezy, w którym zapowiedziano ponad 800 wystawców z 32 krajów, ok. 1000 pisarzy, ok. 1500 spotkań z czytelnikami, panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady i moc różnych atrakcji.

Już przy wejściu przekonaliśmy się, że WTK cieszą się ogromną popularnością, gdyż było bardzo tłoczno i gwarno.

Na początek udaliśmy się do Rzymu – tak nazywała się sala konferencyjna, w której mieliśmy zajęcia warsztatowe z Michałem Zawadką na podstawie jego książki pt. „Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, kiedy wszyscy dookoła mają wywalone”. To była niezwykle energetyczna i pouczająca lekcja.

Po spotkaniu mieliśmy czas na zwiedzanie stoisk wystawców. Trzeba było wykazać się nie lada sprytem i orientacją w terenie. Pomagały nam w tym przewodniki przygotowane przez organizatora targów.

W tym samym czasie na PGE Narodowym gościli prezydenci Niemiec Frank-Walter Steimeier oraz Polski – Andrzej Duda. Z tego powodu została wydzielona strefa specjalna, a chcąc się tam dostać, musieliśmy przejść przez kontrolę BOR-u. Było to trochę uciążliwe, ale nie zniechęciło do odwiedzenia wybranych stoisk wydawniczych w poszukiwaniu atrakcyjnych książek i ulubionych autorów. Udało nam się zakupić interesujące nas tytuły po atrakcyjnych cenach, wziąć udział w loteriach, zabawach, grach, zaopatrzyć się w różne gadżety.

Na chwilę zatrzymaliśmy się, by posłuchać, jak gwiazdy zaproszone przez Fundację „Zdążyć z Pomocą” czytają dzieciom. Na Kanapie Literackiej zasiadły: Magdalena Zawadzka, Aneta Teodorczuk-Perchuć, Agnieszka Sienkiewicz i Lucyna Malec.

Następnie udaliśmy się do Barcelony – sali, w której wysłuchaliśmy wykładu „Dźwignia wyobraźni, czyli rzecz o uniwersalnych sposobach myślenia” oraz wzięliśmy udział w warsztatach „Magia Słowa” prowadzonych przez Dariusza Rekosza.

Po tej dawce wiedzy wróciliśmy między stoiska wystawców, by na zakończenie poczynić zakupy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Wojciechem Cejrowskim.

            To był niezwykle udany, pełen pozytywnych wrażeń dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy naszym wychowawcom p. Ewie Częścik i p. Sylwii Łojek oraz organizatorce wycieczki p. Justynie Kulmie, dzięki którym mieliśmy okazję znaleźć się we wspólnocie ludzi czytających oraz za rozbudzanie naszych zainteresowań czytelniczych. 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie