• Odwiedziny: 2119965

Środa, 2018-08-22

Imieniny: Cezarego, Marii

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

4 maja w naszym gimnazjum,  jak co roku odbył się apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Wolność, Naród Ojczyzna i Patriotyzm.

Montaż słowno- muzyczny przygotowała klasa Ia pod kierunkiem wychowawczyni  pani  Diany Szarskiej. Idealnie dobraną muzykę przeplatały wiersze, które wprowadziły nastrój zadumy i refleksji nad dziejami naszej Ojczyzny i naszą rolą w społeczeństwie. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli także znaczenie Konstytucji 3 Maja w historii naszego kraju. Przypomnieli tło historyczne tamtych wydarzeń i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.

Pamiętajmy, że wolność i wolna Ojczyzna to skarby BEZCENNY.