• Odwiedziny: 2070099

Sobota, 2018-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

"Z warsztatu reportera. O Ryszardzie Kapuścińskim" - wykład na UPH w Siedlcach

11 stycznia uczniowie klas 2c, 1b i 2b z wychowawczyniami - panią Honoratą Gajowniczek, panią Katarzyną Trojanek i panią Anną Pałdyną oraz polonistkami - panią Iwoną Dróżdż, panią Hanną Wielgołaską i panią Magdaleną Dąbrową odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Ich celem był udział w wykładzie "Z warsztatu reportera. O Ryszardzie Kapuścińskim".

Wykład prowadzony przez dr hab. Andrzeja Borkowskiego składał się z przedstawinia różnic między pracą dziennikarza a warsztatem reportera, prezentacji  twórczości i poglądów Ryszarda Kapuścińskiego, a także wywiadu nagranego z najbardziej znanym polskim reportażystą. Dodatkowo uczniowie klasy 2c dzięki uprzejmości prof. nzw. dr hab. Violetty Machnickiej mieli okazję zwiedzić nowoczesny budynek Wydziału Humanistycznego.

Ostatnim punktem wycieczki była siedlecka galeria, gdzie uczestnicy wyjazdu zjedli obiad, a uczniowie klas językowych obejrzeli film pt. "Przełęcz ocalonych".

Klara Kościk i Julia Krasuska