• Odwiedziny: 2070063

Sobota, 2018-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

"Nasze miasto - czy znasz historię tych miejsc?" - klasa 1d w MBP

Kolejną grupą gimnazjalistów, która wzięła w lekcji bibliotecznej, byli uczniowie klasy Id. W sentymentalną podróż do nietypowych zakątków Mińska zaprosiła ich wychowawczyni – pani Magdalena Dąbrowa. Te niezwykle fascynujące i inspirujące zajęcia poprowadziła jak zawsze w czytelni regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Magdalena Mól.

I znowu uczniowie GM1 z zaciekawieniem wysłuchali historii starego Mińska, m.in.: "pompki", dworku Andriollego, cerkwi, dworca PKP, garncarni, czterech miejskich kin, Fabryki Rudzkiego czy "Rolnika". Na koniec uczestnicy zajęć odwiedzili jeszcze czytelnię i gralnię. Zapowiada się, że nie będzie to ostatnia wizyta gimnazjalistów w MBP.