Czwartek, 2018-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Supergimbus 2016

We wtorek 7 czerwca w Gimnazjum Salezjańskim im. św. J. Bosko w Mińsku Mazowieckim odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu ,,Supergimbus 2016”. W tym roku uczestniczyło w nim 16 gimnazjalistów z całego powiatu mińskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała Martyna Łokietek, uczennica klasy 3a o profilu sportowym. Dopingowała ją cała klasa wraz z wychowawczynią.

Jury losowało zadanie i czytało jego numer. Na tablicy wyświetlano treść tego zadania, po czym zawodnicy mieli 30 sekund na zastanowienie się i odpowiedź. Pytania dotyczyły wiedzy z różnych przedmiotów szkolnych, takich jak: język polski, matematyka, chemia, biologia, historia, a także religia. „Supergimbus” to dobry sprawdzian wiedzy, ale niestety po egzaminie.