Środa, 2018-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Spotkanie z wolontariuszami Fundacji EBU

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy współpracę Fundacją Rozwoju Międzykulturowego EBU. Dnia 27 października 2015 roku odbyło się pierwsze spotkanie z wolontariuszami z Francji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii, w którym brali udział wszyscy uczniowie klas I-III naszego gimnazjum.

Po spotkaniu ogólnym odbyły się pierwsze warsztaty językowe prowadzone w języku francuskim i angielskim dla uczniów klas językowych (kl. IB i kl. IIB) oraz klasy sportowej kl. IA. Warsztaty te otworzyły cykl warsztatów z języka francuskiego i języka angielskiego, które odbywać się będą w bieżącym roku szkolnym w klasach językowych. Planowane są również warsztaty językowo-kulturowe dla uczniów pozostałych klas I-III gimnazjum promujące naukę języków obcych oraz kształtujące postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Bienvenue!!! Welcome!!!