Środa, 2018-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Nasze sukcesy!

DELF – zdobyliśmy 8 międzynarodowych certyfikatów z języka francuskiego!!!

Dnia 13.06.2015 roku odbyły się pisemne i ustne egzaminy certyfikatowe z języka francuskiego DELF Junior, do których przystąpiło 8 uczniów z naszego gimnazjum (7 gimnazjalistów podchodziło do egzaminu na poziomie DELF Junior A1 i 1 – na poziomie DELF Junior A2) i wszyscy zdali, uzyskując międzynarodowe certyfikaty z języka francuskiego.

Uczniowie przygotowywali się do wspomnianego egzaminu w ramach zajęć pozalekcyjnych koła języka francuskiego, które prowadzone były przez nauczyciela języka francuskiego - panią Katarzynę Trojanek. Certyfikaty na poziomie A1 uzyskali: Marcin Zagórski, Łukasz Zagórski, Sara Kaczmarek z kl. IIID, Mateusz Góras i Adrian Abelski z kl. IIIA oraz Katarzyna Olko i Elżbieta Wocial z kl. IIIB, natomiast na poziomie A2 - Ida Rembowska z kl. IIIB. Życzymy kolejnych sukcesów i zdobywania certyfikatów na kolejnych poziomach! Bonne chance!!!

DELF, Diplôme d’études en langue française, to międzynarodowy, oficjalny certyfikat językowy, który potwierdza znajomość języka francuskiego jako języka obcego. Jest dyplomem ustanowionym i wystawianym przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uznawany jest w przeszło 120 krajach świata i zatwierdzony przez Radę Europy jako dyplom stwierdzający czynną znajomość języka francuskiego używanego w codziennych sytuacjach oraz języka częściowo specjalistycznego, niezbędnego przy wykonywaniu przyszłej pracy zawodowej oraz podczas studiów. Dyplomy poświadczają umiejętności językowe począwszy od pierwszego etapu uczenia się języka francuskiego(A1, A2) do poziomów najbardziej zaawansowanych (B1, B2, C1, C2) zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Dyplom DELF to przepustka, która daje wiele możliwości, m.in.:
-  kontynuowania nauki na każdym etapie życia w przeszło 120 krajach świata,
-  swobodnego korzystania z międzynarodowych programów wymiany studentów,
-  stwierdzenia poziomu znajomości języka francuskiego przy podejmowaniu studiów za granicą,
-  stwierdzenia poziomu znajomości języka francuskiego przy podejmowaniu przyszłej pracy zawodowej.

Nikt nie ma wątpliwości, że certyfikat językowy to dobra inwestycja, o ile oczywiście, tak jak DELF, jest ważny bezterminowo i uznawany na całym świecie. Certyfikat z języka francuskiego to mile widziany akcent w CV – zwłaszcza teraz, kiedy język angielski jest w zasadzie niezbędnym minimum, warto podejmować naukę pozostałych języków m.in. języka francuskiego. Współcześnie w Europie i na świecie, w czasach globalizacji język francuski to ważne narzędzie, doceniane na rynku pracy. Francuski jest językiem oficjalnym w 32 krajach oraz trzecim językiem urzędowym Unii Europejskiej. Certyfikat DELF, może stanowić przepustkę na francuskie uczelnie, co w dobie rosnącego zainteresowania studiami zagranicą jest sporym atutem. Francuski, to język, którego warto się uczyć!

W związku z powyższym warto podejmować działania zachęcające uczniów gimnazjum do zdawania egzaminu certyfikatowego DELF Junior. Dyplom DELF, poza tym, że daje osobistą satysfakcję, jest urzędowym zaświadczeniem o posiadanych umiejętnościach językowych oraz dowodem, że podejmowane przez uczniów wysiłki mogą przynieść efekt w postaci dyplomu językowego powszechnie uznawanego na całym świecie i ważnego do końca życia – co niewątpliwie zwiększa motywację do nauki języka obcego w gimnazjum (a także do jej kontynuacji w celu zdobywania kolejnych certyfikatów na poszczególnych poziomach zaawansowania znajomości języka).