• Odwiedziny: 2066050

Wtorek, 2018-06-19

Imieniny: Gerwazego, Protazego

Rendez-vous w Andersie - warsztaty z języka francuskiego

W marcu 2015 roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Rozwoju Międzykulturowego EBU z Mińska Mazowieckiego w ramach promocji w wspierania idei wolontariatu europejskiego (koordynator – pani Katarzyna Trojanek). W ramach nawiązanej współpracy odbyło się szereg warsztatów językowych z języka francuskiego dla uczniów z klasy językowej IB (w ramach realizacji programu innowacji pedagogicznej), które prowadzone były przez zagranicznych wolontariuszy z fundacji EBU (odbyło się 12 godzin warsztatów) oraz 2 godziny warsztatów otwartych dla uczniów pozostałych klas I-III w ramach zajęć koła języka francuskiego - „Rendez-vous w Andersie”.

Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w warsztatach, z uwagą słuchali prezentacji, oglądali reportaże i zadawali pytania. Chętnie angażowali się w aktywności proponowane przez wolontariuszy: ćwiczenia językowe, quizy, wspólny śpiew i taniec, wystąpienia na forum i prezentowanie efektów pracy w grupach etc. Po zakończonych zajęciach uczniowie chętnie podchodzili do wolontariuszy w celu nawiązania komunikacji, prosili o wspólne zdjęcia pamiątkowe i zapraszali ponownie na kolejne zajęcia. Dzięki warsztatom uczniowie mieli okazję szerszego poznania kultury, cywilizacji i używania języka francuskiego w sytuacji codziennej komunikacji, co niewątpliwie wpłynęło pozytywnie na kształtowanie postaw tolerancji i otwartości na inne kultury. Po zakończonych zajęciach uczniowie wypowiadali bardzo pozytywne opinie na ich temat, wyrażając jednocześnie żal, że już się zakończyły i deklarując chęć wzięcia udziału w podobnych zajęciach w nowym roku szkolnym.

À bientôt!