• Odwiedziny: 2091334
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Piątek, 2018-07-20

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

S.O.S. najlepszy w powiecie mińskim

W Mistrzostwach Gimnazjów Powiatu Mińskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt  wystartowało 19 zespołów. Drużyny podzielono na trzy grupy. Rozgrywki grupowe trwały miesiąc i zakończyły się na początku marca. W grupach grano systemem „każdy z każdym”. Następnie 3 najlepsze zespoły z każdej grupy wyszły do dalszych gier. Rozegrano 3 kolejne rundy z drużynami z innych grup.

Po VII rundach do finału  awansowały 4 zespoły:

1.Gimnazjum Miejskie nr 1 (1),
2. Gimnazjum Miejskie nr 1 (2),
3. Mrozy
4. Halinów.

Dnia 25 marca 2015 roku w hali widowiskowo – sportowej Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim rozegrano półfinały i finały rozgrywek.

Wyniki końcowej klasyfikacji przedstawiają się następująco:

Play off
GM 1 MMZ (1) – Halinów  2:0 (25:15, 25:6)
GM 1 MMZ (2) – Mrozy  2:1 (25:18, 23:25, 15:10)

Mecz o III miejsce
Mrozy – Halinów 2:0 (25:20, 25:20)

Mecz o I miejsce
GM 1 MMZ (1) – GM 1 MMZ (2) 2:0 (25:12, 26:24).

W finale spotkały się  dwie drużyny Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Zwyciężyły uczennice II klasy sportowej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych: Martyna Łokietek (kapitan), Sylwia Grabarczyk, Olga Linde, Marta Makowska, Aleksandra Smuga, Klaudia Roman, Daria Saganowska, Martyna Zając, Iza Wiercioch, Zuzanna Banasiewicz (libero), trener - Ewa Dobrodziej. II miejsce zajęły uczennice III klasy Gimnazjum Miejskiego nr 1: Anna Krześlak (kapitan), Aleksandra Olszewska, Klaudia Znaniecka, Julia Łukaszewska, Aleksandra Woźnica, Patrycja Prachniak, Mariola Wójcik, Adrianna Zielińska, Mariola Iwanow (libero) – trener Marcin Szulc. III miejsce przypadło uczennicom z Gimnazjum w Mrozach, natomiast IV miejsce - Gimnazjum w Halinowie.

Zwycięska drużyna przygotowuje się do Mistrzostw Regionu Siedleckiego, gdzie będzie reprezentować powiat miński.