• Odwiedziny: 2119911

Środa, 2018-08-22

Imieniny: Cezarego, Marii

Mińsk Mazowiecki Cup 2015

11 stycznia 2015 roku w ZSM nr 1 odbyła się kolejna edycja turnieju halowej piłki nożnej „MIŃSK MAZ. CUP 2015”. Turniej odbył się pod patronatem dyrektora Zespołu Szkół Miejskich nr 1 pana Tomasza Ciechańskiego oraz dyrektora MOSiR-u Mińsk Mazowiecki pana Roberta Smugi.

Do rywalizacji sportowej, podobnie jak w poprzednich latach, stanęli chłopcy urodzeni w 2001 roku. W zawodach wystąpiło osiem drużyn – po dwie reprezentujące MOSiR Mińsk Mazowiecki i Polonię Warszawa oraz PKS Life Siennica, Victoria Sulejówek, Pogoń Siedlce i Mewa Mińsk Maz. W turnieju było wszystko, czego mogli oczekiwać kibice - zacięta rywalizacja, sportowa walka fair-play oraz piłka nożna na bardzo wysokim poziomie. Drużyny warszawskiej Polonii okazały się tego dnia bezkonkurencyjne, zajmując 1. i 2. Miejsce. Najniższy stopień podium przypadł MOSiR-owi Mińsk Mazowiecki, który w meczu o trzecie miejsce w rzutach karnych pokonał siedlecką Pogoń. Wyróżnienia indywidualne – najlepszy bramkarz oraz najlepszy zawodnik trafiły do młodych piłkarzy z Polonii, tytuł króla strzelców zdobył Filip Zięba z PKS Life Siennica.
            Młodzi mińszczanie występujący w drużynie MOSiR-u są uczniami Gimnazjum Miejskiego nr 1, w którym od trzech lat z sukcesami realizowany jest projekt klas sportowych o profilu piłka nożna. Trenerem drużyny MOSiR-u Mińsk Mazowiecki 2001 jest pan Waldemar Osica.

Więcej informacji o turnieju oraz o utalentowanych młodzieżowych drużynach piłkarskich z Mińska Mazowieckiego znajduje się na stronach: www.mosirmm01.futbolowo.pl oraz www.mosirek.com.pl

Dokumentacja zdjęciowa dostępna na stronie.

Autorem zdjęć jest pan Artur Sikorski.