Czwartek, 2018-09-20

Imieniny: Eustachego, Faustyny

XIV Turniej Piłki Siatkowej im. Stanisława Brody

W sobotę, 13 grudnia 2014 roku w hali widowiskowo - sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się XIV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Stanisława Brody. W turnieju zorganizowanym przez Siatkarski Ośrodek Szkolny Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim i Międzyszkolny Klub Sportowy „Olimp” Mińsk Mazowiecki wzięło udział sześć drużyn młodziczek z roczników 2000-2001: Sęp Żelechów, Gimnazjum w Mrozach, Gimnazjum nr 2 w Sulejówku i trzy drużyny MKS „Olimp” Mińsk Mazowiecki.

Pierwszą drużynę „Olimpu” utworzyły dziewczęta z klasy sportowej 2A GM1, drugą - dziewczęta z klasy sportowej 1A GM1, trzecią - konsultantki z rocznika 2001.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” przy setach rozgrywanych do 15 punktów. Rozegrano 15 meczów. Pojedynki były bardzo zacięte, obfitowały w wiele wymian niejednokrotnie kończonych dynamicznymi atakami i efektownymi obronami.

Zwyciężczyniami zostały dziewczęta z MKS „Olimp” I Mińsk Mazowiecki, które wygrały wszystkie mecze bez straty seta. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Sęp Żelechów, Gimnazjum w Mrozach, MKS „Olimp” III Mińsk Mazowiecki, MKS „Olimp” II Mińsk Mazowiecki, Gimnazjum nr 2 w Sulejówku.

Zawody zakończono wręczeniem nagród. Każda z zawodniczek otrzymała okolicznościową koszulkę. Drużyny odebrały dyplomy za zajęte miejsca, a zwycięska drużyna także puchar.