Czwartek, 2018-09-20

Imieniny: Eustachego, Faustyny

Ceilidh Dances, Bagpipes and Men in Kilts

Uczniowie klas językowych 1b i 2b pod opieką nauczycielek języków obcych Anny Pałdyny, Agnieszki Grabowskiej i Katarzyny Trojanek wzięli udział  w warsztatach językowych Scotland-Ceilidh Dances, Bagpipes and Men in Kilts.

Gimnazjaliści aktywnie uczestniczyli w nauce szkockich tańców ludowych, co sprawiło im dużą przyjemność. Prowadzący Donnie Nicolson zarażał pozytywną energią i entuzjazmem. Następnie uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat Szkocji oraz koncertu granego na dudach. Donnie sprawił wszystkim niespodziankę, grając na koniec polski hymn. Warsztaty zakończyły się przysięgą, którą złożyli wszyscy zachwyceni uczestnicy. Mamy nadzieję, że zapamiętają, co obiecali i wywiążą się z danego słowa. Spotkanie z tym wyjątkowym Szkotem dało uczniom dużo satysfakcji oraz udowodniło, że rozumieją język angielski, ponieważ potrafili wykonać polecenia prowadzącego. Mieli do czynienia z praktycznym użyciem języka obcego, który przecież nie jest tylko jednym ze szkolnych przedmiotów.

Donnie Nicolson is a singer, musician, comedian, lecturer & English teacher from Fort William in the Scottish Highlands and is a native speaker of the ancient Gaelic language. He also plays the Great Highland Bagpipes! Donnie gave our students an experience they won’t forget for a long while. Taking part in this activity inspired the students and gave them a sense of satisfaction. They were able to take part and successfully followed instructions as well as they saw a practical use for the English they have been learning.