Środa, 2018-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Mamy 1. miejsce!

Mamy 1. miejsce w rankingu szkół miejskich i powiatowych
we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2013/2014!!!

Sukcesy sportowe GM1

28 października 2014 r.oku w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie środowisk sportowych, którego celem było podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2013/2014. Rangę imprezy swoją obecnością podnieśli pan Antoni Jan Tarczyński - starosta miński, pani Urszula Soroka - zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji w Starostwie Powiatowym, pan Robert Smuga - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim, jak również dyrektorzy mińskich placówek oświatowych oraz nauczyciele wychowania fizycznego z terenu powiatu mińskiego. Podsumowanie zorganizował Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, reprezentowany przez prezesa Józefa Tkaczyka i wiceprezesów: Krzysztofa Bartnickiego, Grzegorza Cyrana, Roberta Stelmacha i Jacka Rudzkiego.

Po wystąpieniu Pana Krzysztofa Bartnickiego (Prezesa SZS ds. organizacji), głos zabrał pan Jacek Rudzki, który zaprezentował m.in. osiągnięcia zawodników GM1, zwycięskiej szkoły.

Największy sukces w historii miasta, powiatu i regionu to oczywiście srebrny medal w pływaniu naszej uczennicy Natalii Kuć. Od 1999 roku nikomu nie udało się zdobyć medalu w pływaniu na zawodach podobnej rangi. Natalia przegrała złoto o 0,02 (setne!) sekundy (tzw. długość paznokcia).

W obszernym skrócie najważniejsze zwycięstwa GM1:

dziewczęta - mistrzostwo miasta i powiatu w 6-kach piłkarskich, 3 miejsce w mistrzostwach regionu, mistrzostwo miasta i powiatu w koszykówce, 3 miejsce w mistrzostwach regionu, mistrzostwo miasta i powiatu w siatkówce , 8 miejsce w mistrzostwach regionu, mistrzostwo miasta, mistrzostwo powiatu, mistrzostwo regionu, 8 miejsce
w mistrzostwach Mazowsza w dwuboju nowoczesnym, mistrzostwo miasta, wicemistrzostwo powiatu, wicemistrzostwo regionu, 6 miejsce w mistrzostwach Mazowsza w pływaniu drużynowym, sukcesy indywidualne i drużynowe w zawodach lekkoatletycznych;

chłopcy - mistrzostwo miasta i  powiatu w 6-kach piłkarskich, mistrzostwo miasta i powiatu, 2 miejsce w mistrzostwach regionu, 7 miejsce w mistrzostwach Mazowsza w dwuboju nowoczesnym, mistrzostwo miasta, wicemistrzostwo powiatu, wicemistrzostwo regionu w pływaniu drużynowym, sukcesy indywidualne i drużynowe w zawodach lekkoatletycznych.

Znaczące osiągnięcia sportowe sprawiły, iż Gimnazjum Miejskie nr 1 w ogólnej klasyfikacji zajęło:
1 miejsce w rankingu szkół miejskich,
1 miejsce w rankingu szkół powiatowych (na 29 szkół),
7 miejsce w rankingu szkół regionalnych ( na 140 szkół),
28 miejsce w rankingu szkół mazowieckich (na 347 szkół) – największy sukces w historii miasta i powiatu.

Podczas wtorkowego spotkania wręczone zostały podziękowania dla najbardziej zaangażowanych sportowo nauczycieli z terenu powiatu. Pierwszy raz w historii powiatu 3 statuetki trafiły do jednej szkoły. Zaszczytne wyróżnienia otrzymali: pani Edyta Kunikowska, pan Grzegorz Cyran i pan Jacek Rudzki.

Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Galeria  http://powiatminski.pl/pl/strona/Galeria_zdjec/488/1433